Aktorja turke martohet me këngëtarin e njohur?

333

Aktorja turke Alina Boz u bë shumë e famshme në Shqipëri me rolin e Hazallit në serialin “Fate të kryqëzuara”.

Mirëpo përpos anës profesionale, nga Alina kemi të reja për jetën private. Aktorja është fotografuar së fundmi me një unazë në gisht dhe kanë nisur thashethemet se ajo ka marrë propozim për martesë.

Alina është e lidhur me këngëtarin Mithat Can Ozer. Ky i fundit është 37 vjeç ndërsa Alina vetëm 20 dhe diferenca e tyre në moshë po diskutohet gjatë nga fansat.

Aktorja ka preferuar mos të prononcohet për mediat, por pritet që së shpejti ajo dhe Mithat t’i japin fund beqarisë pasi edhe miq pranë çiftit flasin për një lidhje shumë romantike.