Nga Petrit Vasili

Ligji i teatrit ra. Po ra fare fare.
Sepse edhe ligj special per vetem nje firme te vetme sic bene keta hajdutet e qeverise e te bashkise edhe gare te hapur per te gjithe firmat e interesuara sic thote BE ne letren per teatrin kane aq lidhje sa nata dhe dita.
Keta azganet u gafurrën si gjeli ne pleh dhe tunden dynjane qe do te rrezonin dekretin e presidentit sa te hapej parlamenti,bile bashkia ne histeri e siper tha:” duroni dhe 40 dite”.Ndersa tani BE na tregon qe keta po vete qeveri e bashki qenkan gati ta ndryshojne?!
Edhe jargaviten e genjejne e thone na dha te drejte BE pastaj.
Po a kane turp,apo e kane zanat ta hane turpin me buke boll qe ta rjepin teatrin dhe milionat.
Mbylleni gojen se jua shpifet te gjitheve.
Ligji i teatrit ra,te rroni vete!!
Ngushellime bashkise dhe qeverise!!