Kjo dietë do ju bëjë të humbisni 10 kg në vetëm 3 ditë!

252
Koncepti i kësaj diete “ushtarake”, përfshin menu të sakta për mëngjes, drekë dhe darkë.
Yndyrnat dhe karbohidratet nuk lejohen. Ju vetëm mund të shtoni mustardë, lëng limoni, erëza dhe ëmbëlsues natyrorë me pak kalori.
Kjo dietë zgjat vetëm tri ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin tuaj, digjni yndyrnat dhe do të ndiheni plotë energji në të njëjtën kohë.
DITA 1:
Mëngjes
1 fetë bukë e thekur
2 lugë gjalpë kikiriku
1/2 filxhan me portokall të kuq
1 filxhan çaj apo kafe
Drekë
1 fetë bukë e thekur
1/2 kutie peshk ton
1 filxhan çaj apo kafe
Darkë
1 filxhan bizele (te ziera)
3 fileto mishi (çdo lloj mishi)
1 mollë e vogël
gjysme banane
1 filxhan akullore me vanilje
Dita 2
Mëngjes
1 fetë bukë e thekur
1 vezë
gjysmë banane
Drekë
1 vezë e zierë mirë
1 filxhan gjizë
5 biskota të kripura
Darkë
2 salcice
1/2 filxhan karrota
1 filxhan brokoli
gjysmë banane
1/2 filxhan akullore me vanilje
DITA 3
Mëngjes
1 fetë djathë
5 biskota të kripura
1 mollë e vogël
Drekë
1 fetë e bukë e thekur
1 vezë e zierë mirë, ose e gatuar
Darkë
1 filxhan peshk ton
gjysmë banane
1 filxhan akullore me vanilje
Ndërsa ju jeni në këtë dietë, duhet të ushtroheni sa më shumë që mundeni