Zbardhen detaje nga plagosja e sotme me thikë në Shkodër. Mësohet edhe identitetet e protagonistëve të kësaj ngjarje.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si Shkolla Pyjore.

I plagosuri është Niko Podja rreth 20 vjeç, i cili ka marrë 4 plagë thike në trup.

Ngjarja ka ndodhur pas një sherri mes disa të rinjve. Dyshohet se autori i plagosjes është Haus Zef Pali

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e ngjarjes.