Mirditë, asgjësohen mbi 700 rrënjë kanabis

251
Vazhdon aksioni i policisë për zbulimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike. Në Mirditë, janë gjetur dhe më pas asgjësuar 775 bimë kanabis. Policia bën të ditur se bimët narkotike janë gjetur të mbjella në vendin e quajtur “Livadhet e Lanit”. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.