Marrin zjarr ullishtet në Fier, zjarrfikësit në luftë me flakët

262

Një zjarr i madh ka përfshirë ullishtet në fshatin Peshtan të Fierit. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikësit e Fieri dhe të Patosit si dhe forcat e Policisë. Ndërkohë që po punohet për shuarjen e zjarrit, 300 rrënjë ullinj deri tani janë shfarosur.