Itali/ Mbante dy pistoleta poshtë banakut, arrestohet shqiptari

540

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi këtij të fundit iu gjetën dy pistoleta të fshehura poshtë banakut të barit që administronte.

Baristi shqiptar i kishte fshehur nga pistoletat tip Tanfoglio kalibër 9×21 me 15 qitje dhe një tjetër 765 me 7 plumba në karikator poshtë makinetës së kafesë, në një bar në Pioltello.

Shqiptari i arrestuar është një 42 vjeçar i cili punonte në rruga Leoncavallo në lagjen Satellite në Milano.

Ai u ndalua në flagrancë, ndërkohë që vëllai i tij nuk dinte gjë për armët.

Njëra nga armët u identifikua që është përdorur në një grabitje, ndërkohë që hetuesit po shikojnë nëse armët janë përdorur në të tjera vepra penale gjatë muajve të fundit.