Rritje të temperaturave? Ja parashikimi i motit për sot 12 korrik 2019

299

12 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore.

Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijonë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   15/28°C

Zonat e  ulëta  16/32°C

Zonat  bregdetare 20/31°C