Jep dorehëqjen kreu i AKEP/ Në vend të tij emërohet gruaja e gjyqtarit

378

Kreu i AKEP, Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas tre vitesh në krye të këtij institucioni.

Sipas burimeve, në vend të tij pritet të emërohet gruaja e gjyqtarit të shumë akuzuar dhe përfolur Ardian Dvorani, Edlira Dovrani.

Aktualisht ajo është anëtare bordi në AKEP ndërkohë që pritet të marrë postin e Ilir Zelës, i dorëhequr tashmë.

CNA.al