I shpërthen bombula e gazit në banesë, çifti i shqiptarëve plagoset rëndë

126

Një bombul gazi ka shpërthyer në një banesë në Lushnje, duke lënë të plagosur dy persona.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dushk ku si pasojë e flakëve të shkaktuara nga bombula, i djegur ka mbetur kryefamiljari.

Iljaz dhe Esma Kojku. Gruaja është jashtë rrezikut për jetën, por 70 vjeçari Kojku ka marrë plagë serioze në trup.