Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: serbi

Reagon Departamenti Amerikan i Shtetit, DASH-Serbisë: Lironi menjëherë dhe pa kushte...

Departamenti amerikan i Shtetit, i bëri thirrje të shtunën presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç dhe qeverisë së tij që “ menjëherë dhe pa kushte...

Serbia del kundër SHBA dhe Britanisë. Petkovic e quan Hipokrizi kërkesën...

Një zyrtar i lartë në Qeverinë e Serbisë Petar Petkoviç, i ka quajtur "Hipokrizi" kërkesat e bëra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe...

Kosova heq taksën ndaj Serbisë, hyn në fuqi reciprociteti

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë...

SHBA: Nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh Kosovë...

Shtetet e Bashkuara theksuan të enjtën se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe se bisedimet ndërmjet...

Korçë, prodhuesit e patates: Jemi të konkuruar nga Serbia

Zgjidhja e ofruar nga qeveria: Mos mbillni qepë e patate! Nga Vepror Hasani Ashtu si 2-3 vjet më parë edhe këtë vit sasia e patatave të...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti heq tarifën ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti njoftoi sot se do të heq tarifën e mallrave serbe që hyjnë në Kosovë. Gjatë një deklaratë për mediat ai...

Palmer: Serbia dhe Kosova duhet të krijojnë parametrat e dialogut

Gjatë fjalimit të tij në një intervistë, i dërguari i Shteteve të Bashkuara, Matthew Palmer është shprehur se  Shtetet e Bashkuara nuk kanë përjashtuar...

Flet Borell, shefi i politikës së jashtme të BE: Ja kur...

Josep Borrell, shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë...

Festa Kombëtare e Serbisë, Ilir Meta: Suksese të ardhmes europiane të...

Ditën e sotme, Presidenti i Republikës Ilir Meta ishte i ftuar në Festën Kombëtare të Serbisë. Në një postim të bërë në Facebook, Meta falenderon...

Albin Kurti flet për VOA: “Do heqim tarifat ndaj mallrave serbe”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tha se qeveria e tij synon që të heqë tarifat ndaj mallrave...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS