Ballina Etiketimet Koferenca e donatoreve

Etiketim: koferenca e donatoreve

Bozdo: Kryeministri e ka kthyer Shqipërinë në kazan korrupsioni

Anëtari i kryesisë së PD-së, Eno Bozdo ka dhënë një lajm të mirë rreth solidarizimit të shumë vendeve pjesëmarrëse në Konferencën e Donatorëve, ku...

Tabaku: Rama e ka të vështirë të menaxhojë kreditë e dhëna,...

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka analizuar konferencën e Donatorëve dhe arsyet përse qeveria Rama do ta ketë të vështirë të menaxhojë kreditë e dhëna,...

Deklarata skandaloze e ministrit Ahmetaj: “Fondet janë dhënë për projekte zhvillimi...

Ministri Ahmetaj i ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion” u shpreh se fondet e dhëna nga donatorët nuk do të shkojnë vetëm për dëmet e...

Presidenti Meta flet për Koferencën e Donatorëve: Fondet janë për popullin...

Presidenti Ilir Meta e konsideroi një sukses për Shqipërinë konferencën e donatorëve. Meta theksoi se mbështet çdo punë të mirë që bën dhe se tani...

Ish-ministri i Ekonomisë, Malaj: Shuma e mbledhur i ka tejkaluar pritshmëritë

Ish-ministri i Ekonomisë, Arben Malaj e ka vlerësuar si një mesazh shumë pozitiv Konferencën e Donatorëve që u zhvillua në Bruksel për të ndihmuar...

Donacionet për Shqipërinë, Kryemadhi: Të administrohen me transparencë dhe përgjegjësi të...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shprehur mirënjohje për të gjithë vendet e botës, që u solidarizuan me Shqipërinë dhe dhuruan  1.15 miliardë euro...

Analisti Dritan Shano: Nuk ishte Konferenca e Donatorëve, por Konferenca e Kreditorëve

Ditën e sotme Konferenca e Donatorëve u mbyll me një shifër që i kalon 1 miliardë eurot, që është fatura e paraqitur nga qeveria...

Konferenca e donatorëve, dhurohen 1.15 miliardë euro për Shqipërinë

Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të infrastrukturës, granteve, huave apo mbështetjes për programe...

Klodian Tomorri: Gota (gjysmë) ‘plotë’ e donacioneve

Gota (gjysme) plot e donacioneve Shuma prej 1.1 miliarde euro e deklaruar nga Konferenca e Donatoreve si ndihme per Shqiperine eshte impresionuese dhe mund te...

Koferenca e Donatorëve, reagon Basha: Fondet të përdoren me transparencë, të...

Pas përfundimit të Konferencës së Donatorëve në Bruksel, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehu mirënjohje për çdo vend dhe institucion ndërkombëtar, duke theksuar...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS