Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: greqi

Greqia dhe Turqia bëjnë paqe, do ulen në bisedime

Greqia dhe Turqia duket se kanë hequr dorë nga përplasja. Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë njofton se është rënë dakord që palët...

Arrin në 52 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi

Numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 52. Viktima e fundit është një 72 vjeçare nga Pela, afër Verias. Ndërkohë numërohen 1415 të...

Erdhën nga Greqia dhe u bllokuan në Kakavijë, lejohet të futen...

Mbrëmjen e sotme disa shqiptarë të cilët ishin bllokuar prej mesditës së sotme në zonën neutral kufitare në Kakavijë mes dy shteteve Shqipërisë dhe...

Thyen karantinën në Greqi dhe pështyn policët, arrestohet 25-vjeçari shqiptar

Policia greke ka vënë në pranga një 25-vjeçar shqiptar, pasi kishte thyer karrantinën dhe kishte sulmuar policinë. Bëhet fjalë për shtetasin Fabio Çela, i cili...

Koronavirusi në Greqi/ Rritet numri i personave të prekur, regjistrohen 71...

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Greqi, ka shkuar në 695, ku vetëm sot janë konfirmuar 71 raste të reja. Plot 114 persona...

26-vjeçari shqiptar me kombësi greke e probleme psikologjike, pështyn policinë dhe...

Nga Shpetim Zinxhiria Thriller merr rastin e 26-vjeçarit i cili u arrestua sot në Voula herët në mëngjes pasi ka thyer karantinën. U tha policisë...

Koronavirusi/ Qeveria greke ndalon qarkullimin në të gjithë vendin duke filluar...

Edhe qeveria greke vendos të ndalojë qarkullimin në të gjithë vendin duke filluar nga dita e nesërme. Kryeministri grek Qiriako Miçotaqis ka prezantuar sot masat...

Rëndohet bilanci i personave të infektuar me koronavirus në Greqi, 46...

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Greqi ka shkuar në 464, ku vetëm sot janë regjistruar 46 raste të reja pozitiv me...

Menaxhimin i situatës nga COVID-19, Greqia 800 euro për qytetarët e...

Qeveria greke ditën e sotme pasi në gjithë territorin janë mbyllur bizneset dhe shumica e njerëzve janë shkëputur nga puna, ka njoftuar se do...

Shpëtim Zinxhiria: 1000 shqiptarë më shumë në burgjet greke 2016-2019

(Nga 1650 shqiptar të dënuar në 2017, shkon 2600 në 2019 ) Shpëtim Zinxhiria per "Telegraf" Një rritje e frikshme në burgjet e ketij vendi në...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS