Ballina Etiketimet Gentian cala

Etiketim: gentian cala

Rënia e çatisë së pandëshkueshmërisë

Nga Gentian ÇALA Shqipëria ka pasur disa fenomene negative gjatë tre dekadave të demokracisë, por pa dyshim që pandëshkueshmëria mbetet një nga fenomenet që ka...

PISTA DHE LISTA…

Nga Gentian Çala Duket se ngërçi politik është stisur sërish nga i njëjti aktor, nga e njëjta mazhorancë dhe fatkeqësisht po gjen heshtjen e faktorit...

Shëndeti mendor i punonjësve shëndetësorë

Nga Gentian Çala Megjithëse ka shumë të panjohura për ndikimin e Covid-19 në shëndetin mendor, i referohemi atyre studimeve që janë bërë deri më tani....

Epoka pas Covid-it!

Nga Gentian Çala Tregjet, ekonomia, vendimmarrësit, mendjet dhe sjellja njerëzore, zakonet, sistemet shëndetësore dhe të mbrojtjes sociale do të jenē ndryshe në erën pas Covid-19-të....

Sistemet shëndetësore drejt ndryshimit?!

Nga Gentian Çala Sapo lexova një artikull të kolegëve nga Italia, të cilët pas situatës në Bergamo, njëra nga zonat me dendësinë më të lartë...

Disa këshilla për pacientët me ankth

Nga Gentian Çala - Psikiatër Informacioni i vazhdueshëm që po marrim të gjithë në lidhje me COVID-19 (i njohur edhe si Koronavirus) është i mjaftueshëm...

Gentian Çala: Dinjiteti i rikthyer

Nga Gentian Çala Këto ditë kam parë shumë mesazhe në mbështetje të mjekëve dhe të stafeve shëndetësore. Duket si një fushatë kërkim-falje dhe rikthimi të...

Kur nuk do të bësh avokatin e djallit, por e ndjen...

Nga Gentian Çala Nëse rrjeshtoj disa fakte, mund të kuptoni se midis ShBA-së dhe shqiptarëve diçka po ndryshon, diçka nuk është si më parë: - Një...

Në kërkim të kornavirusit…

Nga Gentian Çala - Mjek Psikiatër Një pyetje mundon shumë të gjithë: A ka hyrë Koronavirusi në Shqipëri?! Kujt i duhet kjo përgjigje? Strukturave shëndetësore, popullit, politikës? Nuk...

Rilindasit, të frikësuar dhe në panik

Nga Gentian Çala Në momentin që ata menduan se ndërtuan partinë-shtet, ngrehina u rëndua shumë dhe çatia po i ze përfundi. Kongresi dhe fjalët e...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS