Ballina Etiketimet Frank Shkreli

Etiketim: Frank Shkreli

Kosova nderon së shpejti me statujë ish-Senatorin amerikan Robert Dole

Nga Frank Shkreli Ish Drejtor i VOA-s për Euroazinë* Disa ditë më parë, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Republikën e Kosovës, Z. Filip Kosnett vizitoi...

Frank Shkreli: Të jetosh brenda gënjeshtrës apo brenda të vërtetës

Nga Frank Shkreli “Shpëtimi i njerëzimit ndodhet në zemër të njeriut, është pjesë e fuqisë njerëzore për të reflektuar, gjendet në modestinë njerëzore dhe në...

Kush do jetë përfaqësuesi i posaçëm i BE për bisedimet Kosovë-Serbi?

Nga Frank Shkreli Ish-Drejtori I VOA-s për Euro-Azinë Sipas një njoftimi për median të premten nga Bashkimi Evropian,(BE) Përfaqsuesi i lartë për Politikën e Jashtme të...

Frank Shkreli: Amerika uroi pavarësinë e Kosovës

Nga Frank Shkreli 20-vjet pas çlirimit dhe 12 vjet pas shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë mbështetësit kryesorë të integritetit...

Frank Shkreli: Nostalgjikët e komunizmit, moralisht të falimentuar dhe materialisht të...

Nga Frank Shkreli Ish Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë “Ne duhet të shkruajmë me një gjuhë që përhapë në masat e popullit urrejtje klasore, neveritje dhe...

Frank Shkreli: Vizita e kryeministrit Albin Kurti në Shqipëri dhe interesat...

“Për çështjet e rëndësisë kombëtare na duhet të flasim njëzëri” (Albin Kurti) Nga Frank Shkreli Kështu u shpreh Kryeministri i ri i Republikës së Kosovës, Albin...

Frank Shkreli: Kush është Josep Borrell  për shqiptarët?

Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë* Shefi i ri i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian (BE), Josep Borrell, vizitoi ditët e fundit, Prishtinën...

Frank Shkreli: Pse nuk e përmendet roli unik i Kol Bib Mirakës ...

Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Më poshtë është një artikull i botuar tre vjet më parë.  Në këtë 75-përvjetor të çlirimit të kampit...

Frank Shkreli: 75-vjetori i çlirimit të kampit nazist të përqendrimit dhe...

Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Të enjten me 23 Janar, 2020, mbi 40 udhëheqës botërorë udhëtuan për në Izrael, për të përkujtuar 75-vjetorin...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS