Ballina Etiketimet Frank Shkreli

Etiketim: Frank Shkreli

Në përkujtim të një dashamirësi të fisit shqiptar. Fishta dhe Koliqi...

Nga Frank Shkreli* Ish Drejtor i VOA-s për Euro Azinë* Izraeli dhe bota hebraike në përgjithësi shënojnë Ditën Përkujtimore të Heronjve dhe të Martirëve të Holokaustit...

“Çka po na ndodhë ne si popull…po na thejnë shpërtënisht”

Nga Frank Shkreli Ish Drejtor i VOA-s për Euro Azinë* Këto janë fjalët e Anisa Ismailit, një aktore shqiptare shumë e suksesshme e filmit dhe teatrit...

75-vjet nga masakra e Tivarit, as drejtësi as përgjegjësi historike

Nga Frank Shkreli Masakrimi i mijëra shqiptarëve të pafajshëm nga Kosova gjatë rrugëtimit të tyre të detyruar për në kasaphanen e Tivarit në vitin 1945,...

Për një “armëpushim” politik në botën shqiptare, përballë luftës së vërtetë botërore...

Nga Frank Shkreli Ish Drejtor i VOA-s për Euro Azinë* Javën që kaloi, Sekretari i Përgjithëshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, (OKB-së) Antonio Gutierres bëri...

Shqipëria drejt autoritarizmit — rezistenca e shqiptarëve kundër autoritarizmit duhet të...

Nga Frank Shkreli Ish Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Gjithnjë e më shumë po dëgjohen zëra , brenda dhe jashtë Shqipërisë, se ai vend është duke...

Po shtohet rezistenca botërore ndaj udhëheqësve autokratë

Nga Frank Shkreli Organizata jo-qeveritare ndërkombëtare, “Human Rghts Watch” me qendër në Nju Jork, e cila merret me mbrojtjen e të drejtave të njeriut, botoi...

Frank Shkreli: U ngute Zonja Ambasadore! STARS AND STRIPES FOR EVER!

Frank Shkreli letër ambasadores së SHBA Yuri Kim Ish- Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë dhe ish-anëtar i delegacionit të parë të DASH më 1991 që...

U ngute Zonja Ambasadore! STARS AND STRIPES FOR EVER!

Nga Frank Shkreli Ish-Drejtor I VOA-s për Euro-Azinë Lotët e para të mia, kur kam vizituar Shqipërinë me delegacionin e parë të Departamentit Amerikan Shtetit në...

Frank Shkreli: Mesazhi i Luigj Gurakuqit në përvjetorin e vrasjes

Nga Frank Shkreli Ja edhe një përvjetor i një atdhetari të madh dhe njërit prej figurave më të shquara të historisë së kombit shqiptar –...

Frank Shkreli: Aktualiteti i fjalëve të Sami Frashërit

Aktualiteti i fjalëve të Sami Frashërit Nga Frank Shkreli* *Ish-Drejtor i VOA-s  për Euro-Azinë Këtu në Shtetet e Bashkuara, e hëna e tretë e shkurtit festohet çdo...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS