Ballina Etiketimet Frank Shkreli

Etiketim: Frank Shkreli

Frank Shkreli: Aktualiteti i fjalëve të Sami Frashërit

Nga Frank Shkreli* *Ish-Drejtor i VOA-s  për Euro-Azinë Shqipëria dhe kombi shqiptar mbijetuan falë veprave dhe sakrificave të rilindësve, me gjithë dështimet historike të brezave të 100-viteve...

Frank Shkreli: 80-Vjet heshtje zyrtare ndaj gjenocidit Grek në Çamëri! Deri...

Nga Frank Shkreli * Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë* Gjenocidi ndaj çamëve, edhe pse është denoncuar disa herë nga instanca të ndryshme, nuk është përballur asnjëherë me...

Frank Shkreli: Tragjedia e Kripores së Ulqinit

Nga Frank Shkreli * Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë*  Të vizitosh Ulqinin në shtator të vitit 2023, është të përballesh me ankesa e zhgënjime nga vendasit, përball...

Frank Shkreli: Mirënjohje për jetë e mot për Kongresistin Eliot Engel

Nga Frank Shkreli * Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë* *Shënim: Shkrimi më poshtë, botuar me 8 janar, 2021 me rastin e daljes në pension të ish-kongressistit amerikan,...

Frank Shkreli : Xhim Xhema dhe senatori Bob Dole për Kosovën...

  Me të drejtë, se shkurt me i ra muhabetit: “Pa Senatorin Dole, Kosova nuk do të ishte e pavarur sot”. Dhe pa Xhim Xhemën...

Frank Shkreli: Papritmas dhe para kohe, ndërroi jetë Presidenti Bujar Nishani,...

Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Mjerisht, kohët e fundit po na bjen Mjerisht, kohët e fundit po na bjen shpesh herë që...

‘Shpërthen’ Frank Shkreli: Zonja Kim, prej sot nuk je më ambasadorja...

Kombi shqiptar ka nevojë për pajtim, jo për provokime përçarëse! Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Po të drejtohem me “Zonja Kim”, pasi prej sot,...

Frank Shkreli: Ipeshkvi Gjon Nikollë Kazazi, zbuluesi i parë i librit...

 Përkthimi në disa gjuhë të huaja, vlerat për historinë e Kishës shqiptare dhe atë kombëtare    Javën që kaloi, Konferenca Ipeshkvnore e Shqipërisë dhe Radio Vatikani...

Ekskluzive/Frank Shkreli: Të mos i zhgënjejmë shqiptarët, zonja ambasadore, “rruga përpara...

Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë “Rruga Përpara Për Marrëdhënien SHBA-Shqipëri” është titulli i një shkrimi të Kryediplomates amerikane në Tiranë.Rruga Përpara për Marrëdhënien...

Frank Shkreli: Hipokrizia shqiptare me viktimat e komunizmit

Ish Drejtor i VOA-s për Euroazinë* , Frank Shkreli  Fondacioni Përkujtimor i Viktimave të Komunizmit është një organizatë anti-komuniste jo-fitimprurëse këtu në Shtetet e Bashkuara,...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS