Ballina Etiketimet Enver hoxha

Etiketim: enver hoxha

Qarku i Korçës, shërbimi zjarrfikës ende me mjetet e kohës së...

Nga Vepror Hasani Shërbimet zjarrfikëse të qarkut Korçë, përfshi këtu bashkinë Korçë, bashkinë Pogradec, bashkinë Devoll, bashkinë Kolonjë dhe bashkinë Pustec kanë në dispozicion të ...

Dokumentet sekrete ruse/ Stalini-Enverit: Zgjedhjet të jenë të lira dhe të...

ARKIVA/ Zbardhen dokumentet sekrete ruse. Fragment nga biseda e Enver Hoxhës me Josif Stalinin gjatë vizitën së dytë në Moskë, në mars të vitit...

Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha

Është bërë me dije se gruaja e diktatorit, Enver Hoxha, Nexhmija është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare. Ajo lindi në Manastir më 8 shkurt...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS