Ballina Etiketimet Enver hoxha

Etiketim: enver hoxha

Dokumentet sekrete ruse/ Stalini-Enverit: Zgjedhjet të jenë të lira dhe të...

ARKIVA/ Zbardhen dokumentet sekrete ruse. Fragment nga biseda e Enver Hoxhës me Josif Stalinin gjatë vizitën së dytë në Moskë, në mars të vitit...

Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha

Është bërë me dije se gruaja e diktatorit, Enver Hoxha, Nexhmija është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare. Ajo lindi në Manastir më 8 shkurt...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS