VIDEO/ Villareal leksion futbolli ndaj Liverpool për 45 minuta, në avantazh të dyfishtë

116
Sigal

Villareal po fiton me shifrat 2-0 ndaj Liverpool. Në përballjen e dytë për gjysmëfinalen e Champions League skuadra spanjolle po dominon në çdo aspekt. Fillimisht vendasve i kanë mjaftuar vetëm tre minuta lojë për të gjetur golin e avantazhit.

Ishte Dia ai i cili shënoi golin e epërsisë për “Nëndetësen e Verdhë”. Ndërkohë në minutën e 41′ Coquelin do të realizonte golin e dytë për Villareal.

Tashmë rezultati i përgjithshëm është i barabartë (2-2) dhe gjithçka do të nisë nga fillimi në 45 minutat e fundit.