UEFA përzgjedh katër ndeshjet më të mira të vitit 2015 në garat europiane

353
UEFA ka përzgjedhur katër ndeshjet më interesante të vitit 2015 në garat europiane. Bayer Leverkusen-Roma 4:4, Chelsea-PSG 2:2, Real Madrid-Schalke 3:4 dhe Barcelona-Sevilla 5:4, janë katër ndeshjet më interesante të vitit 2015 të përzgjedhura nga UEFA.

Tri ndeshjet e para janë luajtur në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndërsa kjo e katërta në finalen e Superkupës së Evropës. Vlen të theksohet se në ndeshjen Leverkusen–Roma, që përfundoi me rezultat 4:4, golin e barazimit e shënoi Admir Mehmedi në minutat e fundit.
Sigal