U porosit që në tetor të vitit 2019, kënga zyrtare e Euro 2020 i besohet DJ-it të famshëm

64
Sigal

Yjet e muzikës U2 Bono dhe The Edge janë bashkuar me DJ-në e famshëm holandez, Martin Garriks për këngën zyrtare të UEFA Euro 2020…

DJ-i Martin Garriks kompozoi muzikën dhe ftoi yjet e rokut që të bashkoheshin me të, ndërsa ata kanë kaluar muaj duke punuar në projekt.

“The Sun” zbulon se ata janë parë së fundmi në Londër, ku besohet se kanë xhiruar klipin e himnit zyrtar të Euro 2020. DJ me famë botërore është tifoz i futbollit, teksa u porosit për të shkruar këngën zyrtare të EURO 2020, në tetor të vitit 2019.