Tottenham kërkon “bishën” e kombëtares së Kosovës

501
Sigal

Tottenham është në kërkim të një alternative në sulm për Harry Kane, pas largimit të Fernando Llorenten, që mbylli kontratën këtë verë për t’u transferuar te Napoli.

Një nga opsionet e fundit që citon “The Guardian” për Spursa-t së fundmi është sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po shkëlqen me Dardanët, duke shënuar në vazhdimësi.

Këtë sezon “gjiganti” kosovar ka shënuar dy gola në tri ndeshje me Fenerbahce dhe sonte në mbrëmje do të jetë në fushë në “St Mary’s Stadium”, aty ky skautët e Tottenham do të jenë të pranishëm për ta ndjekur nga pranë.

Image