Skuadrat pjesëmarrëse
Skuadra Qyteti
KF Bylis Ballsh
KS Kastrioti Krujë
Flamurtari FC Vlorë
FK Tomori Berat
KS Korabi Peshkopi
FK Apolonia Fier
KF Luzi 2008 Kavajë
FC Besa Kavajë
FC Lushnja Lushnje
KF Burreli Burrel
Vora Tiranë
AF Elbasani Elbasan
FAZA E PARË
Java 1 / 02.09.2023
Tomori-Korabi
Luzi 2008-Flamurtari
Bylis-Burreli
Kastrioti-AF Elbasani
Vora-Besa
Lushnja-Apolonia
Java 2 / 13.09.2023
Tomori-Luzi 2008
Besa-Lushnja
AF Elbasani-Vora
Burreli-Kastrioti
Flamurtari-Bylis
Korabi-Apolonia
Java 3 / 17.09.2023
Luzi 2008-Korabi
Bylis-Tomori
Kastrioti-Flamurtari
Vora-Burreli
Lushnja-AF Elbasani
Apolonia-Besa
Java 4 / 23.09.2023
Tomori-Kastrioti
Luzi 2008-Bylis
AF Elbasani-Apolonia
Burreli-Lushnja
Flamurtari-Vora
Korabi-Besa
Java 5 / 28.09.2023
Bylis-Korabi
Kastrioti-Luzi 2008
Vora-Tomori
Lushnja-Flamurtari
Apolonia-Burreli
Besa-AF Elbasani
Java 6 / 01.10.2023
Tomori-Lushnja
Luzi 2008-Vora
Bylis-Kastrioti
Burreli-Besa
Flamurtari-Apolonia
Korabi-AF Elbasani
Java 7 / 07.10.2023
Kastrioti-Korabi
Vora-Bylis
Lushnja-Luzi 2008
Apolonia-Tomori
Besa-Flamurtari
AF Elbasani-Burreli
Java 8 / 22.10.2023
Tomori-Besa
Luzi 2008-Apolonia
Bylis-Lushnja
Kastrioti-Vora
Flamurtari-AF Elbasani
Korabi-Burreli
Java 9 / 28.10.2023
Vora-Korabi
Lushnja-Kastrioti
Apolonia-Bylis
Besa-Luzi 2008
AF Elbasani-Tomori
Burreli-Flamurtari
Java 10 / 05.11.2023
Tomori-Burreli
Luzi 2008-AF Elbasani
Bylis-Besa
Kastrioti-Apolonia
Vora-Lushnja
Korabi-Flamurtari
Java 11 / 11.11.2023
Lushnja-Korabi
Apolonia-Vora
Besa-Kastrioti
AF Elbasani-Bylis
Burreli-Luzi 2008
Flamurtari-Tomori
FAZA E DYTË
Java 12 / 22.11.2023
Korabi-Tomori
Flamurtari-Luzi 2008
Burreli-Bylis
AF Elbasani-Kastrioti
Besa-Vora
Apolonia-Lushnja
Java 13 / 26.11.2023
Luzi 2008-Tomori
Lushnja-Besa
Vora-AF Elbasani
Kastrioti-Burreli
Bylis-Flamurtari
Apolonia-Korabi
Java 14 / 02.12.2023
Korabi-Luzi 2008
Tomori-Bylis
Flamurtari-Kastrioti
Burreli-Vora
AF Elbasani-Lushnja
Besa-Apolonia
Java 15 / 10.12.2023
Kastrioti-Tomori
Bylis-Luzi 2008
Apolonia-AF Elbasani
Lushnja-Burreli
Vora-Flamurtari
Besa-Korabi
Java 16 / 16.12.2023
Korabi-Bylis
Luzi 2008-Kastrioti
Tomori-Vora
Flamurtari-Lushnja
Burreli-Apolonia
AF Elbasani-Besa
Java 17 / 20.01.2024
Lushnja-Tomori
Vora-Luzi 2008
Kastrioti-Bylis
Besa-Burreli
Apolonia-Flamurtari
AF Elbasani-Korabi
Java 18 / 28.01.2024
Korabi-Kastrioti
Bylis-Vora
Luzi 2008-Lushnja
Tomori-Apolonia
Flamurtari-Besa
Burreli-AF Elbasani
Java 19 / 03.02.2024
Besa-Tomori
Apolonia-Luzi 2008
Lushnja-Bylis
Vora-Kastrioti
AF Elbasani-Flamurtari
Burrel Burreli-Korabi
Java 20 / 10.02.2024
Korabi-Vora
Kastrioti-Lushnja
Bylis-Apolonia
Luzi 2008-Besa
Tomori-AF Elbasani
Flamurtari-Burreli
Java 21 / 17.02.2024
Burreli-Tomori
AF Elbasani-Luzi 2008
Besa-Bylis
Apolonia-Kastrioti
Lushnja-Vora
Flamurtari-Korabi
Java 22 / 25.02.2024
Korabi-Lushnja
Vora-Apolonia
Kastrioti-Besa
Bylis-AF Elbasani
Luzi 2008-Burreli
Tomori-Flamurtari
RREGULLORE
Ky edicion fillon më 2 shtator 2023 dhe mbyllet më 8 maj 2024. Marrin pjesë 12 skuadra, që do garojnë në tre faza, ku do të luhen në total 33 javë. Këto 12 skuadra do luajnë me sistem vajtje-ardhje në dy fazat e para, ndërsa ndeshjet e fazës së tretë do të zhvillohen sipas skemës së përcaktuar nga FSHF. Pas përfundimit të tre fazave, skuadrat e renditura në vendin e parë dhe të dytë ngjiten automatikisht në Abissnet Superiore, ndërsa skuadrat e renditura nga vendi 3-të deri në vendin e 6-të, do të jenë pjesë e fazës Play-off për të përcaktuar skuadrën që do të luajë me skuadrën e renditur në vendin e 8-të në Abissnet Superiore.