Spanja reagon ndaj Marokut, Isco barazon rezultatin

536
Sigal

Po luhet në “Kaliningrad Stadium” ndeshja e fundit në Grupin B të Botërorit mes Spanjës dhe Marokut.

Në një kundërsulm në minutën e 14-të ndodh surpriza, pasi Maroku shënon golin e avantazhit me anë të Boutaib.

Spanjollët reagojnë mjaft shpejt. Në të 19’ Iniesta jep një asist për Iscon, i cili gjuan saktë, duke barazuar rezultatin.