Shorti i Championsit/ Messi kundër Ronaldos, Interi në grup “ferri”

129

Shorti i Champions League ka rezervuar sfida spektakolare. Goglat kanë vendosur në të njëjtin grup Barcelonën dhe Juventusin, duke rikthyer përballjen mes Messit dhe Ronaldos, të cilët do t’i ketë kundërshtarë në të njëjtin grup edhe Myrto Uzuni me Ferencvaros.

Bayern është në një grup me Atletico Madrid. Ndërkohë, një përballje e madhe pritet edhe mes Realit të Madridit dhe Interit, të cilët janë vendosur në një grup së bashku me Shakhtar Donetsk, si dhe Monchgladbah.

Grupi A

Bayern

Atletico Madrid

Salzburg

Lokomotiva e Moskës

Grupi B

Real Madrid

Shakhtar Donesk

Inter

B.Monchegladbah

Grupi C

Fc Porto

Manchester City

Olympiacos

Marsielle

Grupi D

Liverpool

Ajax

Atalanta

Mitjyland

Grupi E

Sevilla

Chelsea

Krasnodar

Rennais

Grupi F

Zenit

Dortmund

Lazio

Club Brugge

Grupi G

Juventus

Juventus

Dinamo Kiev

Ferencvaros

Grupi H

PSG

Manchester United

Leipzig

Instanbul Basaksehir