Presidenti i Genoa-s “hap” merkaton: Ekipi blerës është dhe ekip shitës!

1221
Sigal

Një ofertë e mirë drejt Mattia Perin do e “tundonte” Genoa që të ulej në tryezë për të gjetur akordin. Lajmi është konfirmuar nga vetë, presidenti i xhenovezëve, Enrico Preziosi që deklaroi se nëse një skuadër do kërkoj shërbimet e Perin do të jenë të gatshëm për të hapur negociatat.

Nëse dëshiron të largohet, Juventusi ende duhet të na telefonojë. Unë mendoj se ata ishin duke pritur për lamtumirën e Buffon për të na kontaktuar. Nëse ata bëjnë dhe ata bëjnë një ofertë të përshtatshme atëherë ne do të ulemi në tryezë.

“Nëse ai largohet, ai do ta bëjë atë me kokën e tij. Unë kurrë nuk kam bërë një ankand për një lojtar. Mendoj se Perin është një portier i vlefshëm dhe çdo ekip që dëshiron të na japë një sinjal interesi mund ta bëjë atë, qoftë Juventus apo Napoli. Por jo duke filluar një ankand.

“Shifrat nuk janë të vendosura nga lojtari dhe ekipi blerës, është ekipi shitës.”-tha Preziosi për mediat italiane.

Portieri ka qenë i lidhur me një lëvizje drejt Juventusit, ku ai do të sfidojë Wojciech Szczesny për numrin 1 që do të lirohet nga Gianluigi Buffon.