Peruja shtang Australinë në pjesën e parë. Rezultati dhe statistikat

217

Peruja dhe Australia po luajnë në “Fisht Arena” ndeshjen e tretë të Grupit C.

Në minutën e 18-të Peruja kalon në avantazh me anë të Carrillo, duke i prishur mjaft punë australianëve, të cilëve u duhet fitorja e kombinuar me humbjen e Danimarkës me Francën, për t’u kualifikuar.

Me fitoren e peruanëve mbyllet pjesa e parë. Në tabelën e mëposhtme mund të shihni statistikat e 45 minutave të para.

Image