Partizani dhe Vllaznia ruajnë “paqen” në Shkodër

237
Sigal

Mbyllet pa fitues në “Loro Boriçi”, supersfida mes Vllaznisë dhe Partizanit (0-0). Një përballje tepër e luftuar mes 2 pretendentëve, që nuk prodhoi fitues, teksa në fund skuadrat u mjaftuan me vetëm 1 pikë. Të kuqtë e Ilir Dajës ishin më superiorë në fragmentin e parë të ndeshjes, duke i shkuar shumë pranë golit të avantazhit me anë të Bitrit, por portieri Zogoviç, bëri mrekullinë.

Për sa i përket pjesës së dytë, loja ishte e ekuilibruar, ku mundësinë më të mirë e kishte Dilaver, por që nuk finalizoi me sukses. Me këtë barazim, Vllaznia u ngjit në kuotën e 46-të, ndërkohë që Partizani ka momentalisht 44 pikë.