Mbyllet pjesa e parë në derbin kryeqytas, Partizani më kërkues

162
Sigal

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në derbin që po luhet ndërmjet Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 33-të në Kategorinë Superiore. Është zhvilluar një ndeshje e qetë me pak raste nga të dy skuadrat të cilat janë treguar të kujdesshme për të mos gabuar pasi do të kushtonte shtrenjt. Të kuqtë rreth minutës së 30’ kishin disa raste të pastra duke rrezikuar portën e bardhebluve pasi ishin të rrezikshëm gjatë 4 goditjeve të njëpasnjëshme të këndit.