Europa League/ Roma-Milan dhe Atalanta-Liverpool, zbardhen formacionet zyrtare

19
Sigal

Europa League do të mësojë sot emrat e katër skuadrave gjysmëfinaliste të saj, me sfida shumë të ethshme që bëjnë çdo gjë të mundshme duke pasur parasysh emrat që janë në lojë.

Atalanta e Berat Gjimshitit pret në fushën e vet Liverpulin. Mbrojtësi shqiptar dhe shokët e tij, duhet të administrojnë fitoren 3-0 të sfidës së parë në “Anfield”. Padyshim një duel që pritet me shumë kureshtje është sfida tërësisht italiane mes Romës dhe Milanit, pasi verdhekuqtë kanë fituar në transfertë ndeshjen e parë.

Ndërkohë, Marseja duhet të përmbysë humbjen 1-2 përballë Benfikës në ndeshjen e parë, ashtu si edhe Uest Hem atë 2-0 ndaj Bajer Leverkusenit.

FORMACIONET ZYRTARE

ATALANTA-LIVERPOOL

ROMA-MILAN