Lorenzo Insigine drejtë Interit, mungon vetëm zyrtarizimi

99
Sigal

Lorenzo Insigine është duke kaluar vitin e fundit të kontratës me Napolin që i skadon në qershor të vitit 2022.

Mediat italiane sot kanë raportuar se agjenti i futbollistit u takua me drejtorin e Interit, Beppe Marotta.

Thuhet se u diskutua për të ardhmen e Insigines pasi ‘Nerazzurët’ janë tejet të interesuar për transferimin e tij si futbollistë i lirë në fund të edicionit.

Marotta duhet të zgjidhë situatat kontraktuale të Nicolò Barella dhe Marcelo Brozovic dhe të gjejë një zgjidhje për Alexis Sanchez para se të bëjë një lëvizje për Insigne.

Interesim për futbollistin italian kanë shprehur shumë skuadrave evropiane, dhe mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i tij.