Kualifikimi në “Euro 2016”, Ambasada Amerikane uron Kombëtaren Shqiptare

357
Fitorja e jashtëzakonshme e kombëtares sonë të futbollit në Armeni dhe kualifimi për në “Francë 2016” nuk ka kaluar jashtë vëmendjes edhe të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë.
Në faqen zyrtare të Ambasadës është rezervuar një urim për kuq e zinjtë shoqëruar dhe me disa foto gjatë ndeshjes së mbrëmshme.
“Urime kombëtares shqiptare për fitoren e jashtëzakonshme dhe kualifikimin në Kampionatin Europian!”
Sigal