Chelsea ndal Real Madridin/ Përplasje britanike në finalen e Champions League (VIDEO)

68
Sigal

Pas shumë tentativave Chelsea ia ka arritur që të gjejë edhe golin që siguroi kualifikimin në finalen e madhe të Champions League ndaj Manchester City, në derbin e madh anglez.

Skuadra e Tuchel ka dominuar absolutisht dhe ka shpërdoruar raste pafund, duke qenë edhe e pafat.

Reali është zhdukur në pjesën e dytë. Pas golit të Werner dhe shtyllës së Havertz, goli ka ardhur nga Mount, pas asistit perfekt nga Pulisic.