Bayerni e nis mbarë, shënon i përhershmi Lewandowski (VIDEO)

45

Bayern Munich ka arritur që të kalojë në avantazh në transfertën ndaj Union Berlin, në fundin e fraksionit të parë.

Në minutën e 39-të, Goretzka rrëmben një top në hyrje të zonës, teksa do të pengohej nga Nevan Subotic. Për arbitrin nuk ka dyshime për penallti.

Nga pika e bardhë, Robert Lewandowski nuk fal, duke shënuar golin e avantazhit, dhe të 26-in për këtë sezon në Bundesligë.