Moti, vazhdon rritja e temperaturave

649

Dita e enjte, 30 gusht moti  do të mbetet me diell përgjatë bregdetit dhe vranësira  në zonat malore ku në juglindje nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara. Era do të jetë e  me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         16/32°C
Zonat e  ulëta           19/35°C
Zonat  bregdetare    21/34°C