Pse Johnny Depp u shfaq në gjyq me kravatën që i ka dhuruar Vuçiç?

56
Sigal

Në gjyqin për shpifje për të cilën ai akuzon ish-gruan e tij Amber Heard, Johnny Depp u shfaq me një kravatë që e mori si dhuratë nga presidenti serb Aleksandar Vuçiç.

Aktori ka veshur një kostum gri, një këmishë blu dhe një kravatë që ka marrë gjatë qëndrimit në Serbi.

Kravata në të cilën u shfaq Depp ishte frymëzuar nga detajet e mozaikut të Tempullit të Shën Savës. Çmimi i kësaj kravatë është 10.000 dinarë (rreth 165 KM).

Në fillim të këtij viti, Vuçiç nderoi aktorin hollivudian që mori medaljen e artë për merita në kulturë dhe aktivitete publike, si dhe në promovimin e Serbisë në vendet e huaja.

Kujtojmë që dje ka dëshmuar Kate Moss, me të cilën Depp ishte në një lidhje gjatë viteve 1990. Ish-modelja mohoi akuzat për abuzim.