Vasili për sherrin mes dy kryeministrave shqiptarë: Si nuk u lodh duke gënjyer Rama

418
Sigal

Ish-kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për debatin mes Edi Ramës dhe Ramush Haradinja, lidhur me qëndrimin që kanë mbajtur dy delegacionet shqiptare në Berlin.

Vasili shprehet se kryeministri Edi Rama po certifikohet si gënjeshtar.

“Po si nuk u lodh duke genjyër ky Edi Rama! I shkuli gazit te gjithe se genjen dhe trashë. Rama I ka bere presion Haradinajt per te hequr taksen nda Serbise dhe kete s’e luan topi!!

Tani per nje miliontën here genjen dhe e mohon,pastaj e pohon pastaj prap e mohon!!

Pastaj perdridhet si zorre kukureci me fraza e lajthitje gjuhesore qe kuterbojne provincializem dhe qelben nga mediokriteti”,- shkruan Vasili.