Vasili: Idiotësia e rilindjes nuk ka fund

209

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ndaj qëndrimeve të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe përfaqësuesve të Rilindjes për shkeljet në drejtësi.

Vasili ka reaguar në një postim në Facebook, ku shprehet se ministrja jo vetëm shkel ligjin dhe mashtron, por kërkon që t’i drejtohen edhe me etikë.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Rama dhe rilindasit falsifikatorë dhe mashtruesë, por duan edhe “etikë” ama!!

Interesante vertet kjo Ministresha e Drejtesise.

Edhe falsifikon edhe mashtron trashe edhe kerkon me pa derman etikë kur i drejtohen asaj.

Kjo edhe te vret, por edhe kerkon” etike” nga te vraret qe ti thone bile :

“Faleminderit qe na vrave Ministreshë “.

Kori i te marreve te rilindjes eshte leshuar te rrembeje me cdo kusht Gjykaten Kushtetuese.

Mbasi ja dhane qeveri,ushtri e polici Habilajve etj si ata, duan tu japin tani edhe Gjykaten Kushtetuese, qe ta mbyllin krejt qarkun e narko-rilindjes.

Por rilindja e la pa goje gjithe dynjane jo vetem me kaq.

Duan edhe te kthejne kohen pas, se duan te zgjedhin me pa derman kandidaten, qe u betua dhe u mbyt te Bregu i Lanes.

Idiotesia e rilindjes nuk ka fund.

Po qajne e po lajne se kandidatja e Lanes paskësh dale e para per te kater vakancat, nderkohe qe bejne sikur harrojne, qe kandidatja e Lanes kishte ngelur ne provimin e pranimit te magjstratures.

Vetem cmenduria e rilindjes te nxjerr:

“Edhe te paren e klases edhe ngelëse ne klase njekohesisht”!?

Tani imagjinojeni vete se kur kandidatja shkon dhe betohet ne buze te Lanes, se sa me kollajllek e hedh edhe Shqiperine ne Lane, po ja kerkuan rilindasit.