Tritan Shehu: “Pse ky nxitim i Çuçit, pa u bërë akoma ministër?”

1338
Sigal

Lidhur me vizitën e ministrit të ri, Bledi Çuçi, me studentët e Universitetin Bujqësor ka reaguar deputeti Tritan Shehu, i cili ironizon veprimin e “ministrit”, i cili nxiton të duket hero në sytë e Ramës, por edne nuk ka marrë bekmiin e Parlamentit dhe si i tillë shkoi “breshka te nallbani”. Ja statusi I Shehut:

“Çuçi shkon si Ministër sot në Universitetin Bujqësor??!!

Per nje takim me Rektoratin thone ne media!!

Ne fakt nga studentet e atyshem u prit si i tille…me protesta.

Shkoi si “breshka te nallbani”

Sa i paduruar ky!

Dikush duhet t’i shpjegoj se per t’u bere Minister duhet edhe vota ne Kuvend, edhe betimi…

Sepse keshtu me revan e filloi edhe nje kolegu i tij, por po ngel rruges.

Me mire se gjirokastritet e mencur askush nuk mund tja shpjegoje kete, se andej ne i themi “i duruari i fituari”!.