Testimi i popullsisë për koronavirusin, Basha: Shifrat janë rrëmujë, tjetër Ministria, tjetër Komiteti, tjetër Rama

388
Sigal

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vuri sërish theksin tek testimi i popullsisë për koronavirusin, menaxhimin e së cilës ai e cilësoi të ulët nga qeveria.

Në një interviste per Euro News Albania, Basha theksoi se po testohen njerëz të administratës dhe deputetë.

“Na thanë se do të vijnë 10 mijë teste. Nuk e dimë nëse kanë ardhur se nuk ka transparence”, tha Basha i cili bëri të ditur se u ka kërkuar ndihmë partnerëve për testimet.

Basha vuri në dukje levizjet e shtuara sot në kryeqytet duke u bërë apel qytetarëve të mos ulin vigjilencën dhe të qëndrojnë në shtëpi.