Sondazhi në Opinion: Si merr Opozita rezultatin më të lartë në zgjedhje? 67% thanë me dy koalicione

129
Sigal

 

Sondazhi në Opinion ishte mbrëmë “Si merr Opozita rezultatin më të lartë në zgjedhje?”. Pas dy orë votime online tregoi se vendimi i LSI dhe PD për dy koalicione opozitare në zgjedhje mbetet vendimi që maksimalizon votat kundër kryeministrit Rama. Pas sondazhit rezultoi se 66.84 % janë pro këtij vendimi.