Sondazhi/ 88% e qytetarëve bëjnë përgjegjës Ramën për ftohjen e raporteve Kosovë-Shqipëri

52
Sigal

Në një sondazh të bërë nga RTV Dukagjini se cili prej dy liderëve, Rama-Kurti, është fajtor për situatën e tensionuar mes tyre më shumë se 88% e pjesëmarrësve votuan se kryeministri i Shqipërisë është më fajtori.

Image

Në studio e Debat Plus gazetari Saphiu ndwr tw tjera përpos sondazhit u shpreh se, Albin Kurti ka të drejtë që nuk e ka takuar Edi Ramën, jo për shkak të kusureve të tij, por për dinjitetin e Kosovës

“Albin Kurti ka të drejtë që nuk është takuar me Ramën kjo edhe për dinjitetin e shtetit të Kosovës. Nuk është e thënë që mes dy liderëve të Kosvës dhe Shqipëria të kenë kimi njeri me tjetrin por duhet që dy shtetet të kenë raportet më të mira të mundshme apsi janë çështje kombëtare.

Kurti nuk ka bërë asnjë akt kundër Shqipërisë në të gjithë historinë e tij politike, por unë kam problem nese Rama është kundër Kosovës dhe jo kundër Albinit, kundër Albinit le të jetë gjithë jetën e tij nuk prish punë,”-u shpreh Spahiu.