Protesta/ Basha publikon spotin, apeli: Bashkë, për një Shqipëri si e gjithë Europa

400
Sigal

Lulzim Basha, kryetari i Partisë Demokratike ka publikuar spotin e protestës së 11 majit dhe fton qytetarët të bëhen bashkë për një Shqipëri si e gjithë Europa.

“Nesër të gjithë bashkë në shesh kundër të keqes, për Shqipërinë si gjithë Europa”, shkruan Basha.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/2202363893427504/

Një ore e re po troket

Me besimin tek njëri-tjetri

Tek forca e bashkimit

Tek Demokracia

Tek Europa

Do t’i hapim dyert e Europës

Kur të çlirohemi nga e keqja

Kur të ndëshkojmë krimin dhe korrupsionin

Kur vota të jetë e lirë

Kur të luftojmë korrupsionin

Të largojmë qeverinë e lidhur me krimin

Asgjë nuk i ndal shqiptarët kur bëhen bashkë!

Asnjë hap pas!

Për një Shqipëri si gjithë Europa!

11 Maj ora 18.30”!