Presidenti Meta për Ramën: Ka treguar sesi merr llumin dhe i vë në krye të listave

27
Sigal

Nga gazetarët, kreu i shtetit Ilir Meta u pyet për deklaratat e kryeministrit Edi Rama ”se do të çojnë LSI-në për skrap”. Në përgjigjen e tij, Presidenti tha se shqetësim të vetëm ka pandeminë, por nënvizoi se me lëvizjet e disa emrave nga LSI-ja në PS, sipas tij Rama i ka treguar socialistëve që llumin që merr e vë në krye të listave.

”Nuk ka Ilir Meta shqetësimin e LSI-së. Nuk është nga ata që ndërrojnë parti, por që themelojnë. I vetmi shqetësim që kam për LSI-në, është që kështu si po sillet ai, do ta trefishojë se e ka ndihmuar me këto marrjet. I ka treguar socialistëve sesi merr llumin dhe i vë në krye të listave. Problemi im është pandemia, albitrazhet. Këto janë problemet e mia se janë të shqiptarëve. Ilir Meta do të jetë kudo që populli të ketë besim tek demokracia dhe tek vota e lirë”.