Presidenti Meta në Kalabri: Do të jem pjesë e konferencës për Antonio Gramshin

399

Presidenti Ilir Meta e nisi ditën në Itali.

Pas mesazheve të dërguara për babain e Alvin Berishës, kreu i shtetit postoi një foto online.

Meta ndodhet në Kalabri për të marrë pjesë në konferencën për Antonio Gramshin.

“Mirëmëngjes nga Kalabria, nga ky vend i mrekullueshëm, ku sot do të kem kënaqësinë të marr pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, këtij personaliteti të shquar italian dhe shqiptar,” shkruan Meta.