Presidenti Meta: Me djegien e mandateve, PD dhe LSI tradhtoi Shqipërinë dhe presidentin e Republikës e lanë vetëm

114
Sigal

“Me djegien e mandateve, PD dhe LSI tradhtoi Shqipërinë dhe presidentin e Republikës sepse e la vetëm”, tha Meta.

Asnjëherë s’u mor një iniciativë nga opozita dhe ata thanë se këta s’duan të zgjidhet prokurori se duan të rrijë ky që është. Ai s’e çoi në kushtetuese zgjedhjen e prokurorit.Marrim një rast tjetër, dogjën mandatet kur isha jashtë shtetit. Çuditërisht marr lajmin këta miting andej dhe marr lajmin që do djegin mandatin. Ça mandati thashë kjo është çmenduri. Këta e bënë fakt të kryer. Unë jam i bindur se nuk ishte rastësi”, shtoi më tej Meta.