Presidenti Meta: Iso-Polifonia e Toskërisë, një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar!

79

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Skrapar teksa ka postuar një video ku duket nënshoqërinë e dy këngëtarëve të mirënjohur shqiptarë, Ylli Baka dhe Dule Malindi.

Teksa këndonin një këngë iso-polifonike të Toskërisë, edhe Meta nuk ka ngurruar t’ia marrë isos duke shoqëruar dy këngëtarët.

Meta thotë se iso- polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar.

Ja postimi i plotë: 

Iso-Polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar! Aq më tepër së bashku me Ylli Bakën e Dule Malindin! 🇦🇱

Iso-Polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar! Aq më tepër së bashku me Ylli Bakën e Dule Malindin! 🇦🇱

Gepostet von Ilir Meta am Donnerstag, 25. Juni 2020