Policia godet ish-deputetët në Bregun e Lumit

408
Sigal

Tension i lartë dhunë e policisë ndaj banorëve, por edhe ndaj ish-deputetëve të opozitës.

Policët e bashkisë me mbështetjen e policisë së rendit kanë vënë rrethim në zonën e Bregut të Lumit ku nuk lejohet askush të futet.

As gazetarët nuk janë lejuar të futen në zonë, por as banorët nuk janë lejuar.

Sipas banorëve gjithçka po ndodh me urdhër të Erion Veliajt.

Gjatë paradites së sotme policia ka goditur edhe ish-deputët e opozitës, Klevis Balliu dhe Endrit Braimllari.