Petrit Vasili: Kryeministri i paditur do të luftojë të varfërit që të varfërojë të pasurit

362
Pas postimit të bërë nga kryeministri i vendit lidhur me sqarimin e taksës së TVSH-së, ka reaguar menjëherë Petrit Vasili. Nëpërmjet një statusi në Facebook ai ka thënë se Rama gënjen për taksën e TVSH-së.
Statusi i plotë:
Kur gënjen kryeministri, në 2015-n apo 2017-n për TVSH-n e biznesit te vogel?
Ca gojtare te palodhur terbuan dynjane, qe te na bindin se kryeministri nuk genjen.
Kot lodhin veten. Nese dine shkrim e kendim, te mos tremben dhe te lexojne ç’ka thene kryeministri ne 2015-n per TVSH-n e biznesit te vogel dhe cfare ka thene ne 2017-n: te shohin qe nje here i ka quajtur ALEATE dhe pastaj ARMIQ.
Keta gojtaret e kryeministrit ta sqarojne ate vete dhe jo neve per keto rrukullima logjike.
Dihet qe shkollepaku qe ia fut kodra pas bregut kur flet per ekonomine, por asnje nga ne s’ka asnje detyrim t’i besoje e t’u beje fresk lajthitjeve te tij.
Kryeministri i paditur do qe te luftoje te varferit qe te varferoje te pasurit.
Neqoftese gojtaret jane te lumtur qe te asgjesohen te varferit per qejf te kryeministrit dhe oligarkeve, aferim u qofte!
Sigal