Petrit Vasili: Faktet tronditëse të qeverisë. Vdekjet vetëm shtohen

32
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili shprehet se keqmenaxhimi i pandemisë nga qeveria “Rama” ka bërë që Shqipëria të renditet në tre vende me më shumë vdekje në botë.

“Megjithese popullsia eshte pakesuar vdekjet jane me te shumta se sa periudha 2010- 2013. Ne vitin 2013 kane qene 20442, ndersa ne vitin 2019 kane qene 21 937. Megjithse Hajvani beri gjoja edhe CHECK UP, pra qe do te zbulonte semundjet dhe do te ulte vdekshmerine ndodhi e kunderta vdekjet vetem u shtuan.”,- shprehet Vasili me anë të një reagimi të shpërndarë në rrjetet sociale.

Reagimi i plotë i tij:

“Gjate qeverisjes se Hajvanit vdekjet vetëm shtohen! Nga viti 2013 e deri tani ne 2021 nga Shqiperia jane larguar rreth 400 mije njerez.

Megjithese popullsia eshte pakesuar vdekjet jane me te shumta se sa periudha 2010- 2013.

Ne vitin 2013 kane qene 20442, ndersa ne vitin 2019 kane qene 21 937.

Megjithse Hajvani beri gjoja edhe CHECK UP, pra qe do te zbulonte semundjet dhe do te ulte vdekshmerine ndodhi e kunderta vdekjet vetem u shtuan.

Nen drejtimin e Hajvanit Shqiperia eshte sot ne vendin e trete per vdekjet me te shumta nga COVID.

Vetem nen drejtimin e Hajvanit fshihen kriminalisht mijra vdekje nga Hajvani.

P.S. Hajvan vleresimet per mjeksine para 2013 nuk i ben dot nje sharlatan si ti, por Organizata Boterore e Shendetesise. Plasi syte Hajvan dhe shihe e degjoje se cfare thoshte ne maj te vitit 2012 Drejtoresha e OBSH Suszane Jakabb per shendetesine. Ndaj qepe gojen dhe boll qelbe dynjane me idiotesira politike”.